Tehnološke stipendije Univerziteta u Klagenfurtu

Univerzitet u Klagenfurtu raspisao je poziv za prijavu za tehnološke stipendije za studente koji će početi master studije na ovom univerzitetu u zimskom semestru 2024/2025. godine.

Poziv je namijenjen visoko kvalifikovanim kandidatima u oblasti matematike, kompjuterskih nauka i poslovnih informacionih sistema, elektrotehnike i informacionog inženjerstva.

Za program mogu aplicirati kandidati koji:
  • žele da pohađaju jedan od sledećih master programa na Univerzitetu u Klagenfurtu: master studije matematike, master studije igara i inženjerstva, master studije informatike, master studije informacionog menadžmenta, master studije informaciono-komunikacionog inženjerstva - autonomni sistemi i robotika, mreže i komunikacije i poslovno inženjerstvo;
  • su završili osnovne studije koje ih kvalifikuju za gore navedene master programe;
  • posjeduju veoma dobro poznavanje engleskog jezika (B2 ili C1 nivo, u zavisnosti od uslova programa).

Rok za prijavu: 4. februar 2024. godine

Stipendije dodjeljuju OeAD agencija za obrazovanje i internacionalizaciju i Univerzitet u Klagenfurtu.

Više informacija o programu možete pronaći na linku.