Master stipendije za EMILDAI program

Master stipendije za <span class="CyrLatIgnore">EMILDAI</span> program

Evropska unija pruža izuzetnu priliku za studente iz IPA zemalja, uključujući Crnu Goru, kroz EMILDAI program (European Master in Law, Data and AI). Ova inicijativa nudi ukupno 6 stipendija za studente iz IPA zemalja, pružajući priliku za stručno usavršavanje u oblasti prava, podataka i vještačke inteligencije.

EMILDAI Masters je projekat podržan od strane Evrope, fokusiran na pravne aspekte, podatke i vještačku inteligenciju. Ovo je jedan od mnogih Joint Masters programa koje finansira Evropska unija. Koordinirajući univerzitet (University of Dublin City, Irska) i partnerski univerziteti (University of Avignon, Francuska; Universidad de Leon , Španija; Universita di Pisa, Italija) nude jedinstven program koji omogućava studentima specijalizovanim za računarstvo i pravo da prodube razumijevanje zakonitosti novih tehnologija podataka.

Više informacija o programu možete pronaći u priloženom dokumentu.

Rok za prijave je 19. januar 2024. godine.

Za dodatne informacije možete kontaktirati: info-emildai@dcu.IE