Erasmus + konkurs za Ljetnju školu na Radboud univerzitetu, ROK: 11.MART 2024.GODINE

File:Radboud Universiteit.jpg - Wikipedia

File:Erasmus+ Logo.svg - Wikipedia

Erasmus + konkurs za Ljetnju školu na Radboud univerzitetu, Holandija

Po osnovu institucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost sklopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za učešće u Ljetnjoj školi na Univerzitetu Radboud u Holandiji.

Kursevi u okviru Ljetnje škole su raspoređeni u 4 sedmice u periodu od 17. juna do 12. jula 2024. godine.

Cjelokupna lista kurseva raspoređenih po sedmicama može se naći ovdje.

Više informacija o kursevima Ljetnje škole, raspoređenim po sedmicama, mogu se naći na sljedećem linku: https://www.ru.nl/en/education/more-education-and-training/summer-courses/courses-by-discipline

• Ko se može prijaviti: akademsko osoblje i istraživači, i doktorandi koji imaju ugovor o radu potpisan sa Univerzitetom Crne Gore
  • Period mobilnosti: jedna sedmica (5 radnih dana + 2 dana za put) u periodu od 17. juna do 12. jula
  • Broj dostupnih mobilnosti: 15
  • Finansiranje mobilnosti:  učesnicima je obezbijeđen Erasmus+ grant za period boravka kojim pokrivaju i kotizaciju za učešće u Ljetnjoj školi
  • Rok za prijavu:  11. mart 2024.

NAČIN PRIJAVE

• Popuniti onlajn prijavu - https://forms.gle/mkNZW8ZQdWGnJXPy8
  • Potrebnu dokumentaciju (ispod) u jednom PDF fajlu poslati prodekanu za međunarodnu saradnju do naznačenog roka.

Ukoliko odustanu od mobilnosti, nominovani kandidati su u obavezi da u što kraćem roku obavijeste Kancelariju za međunarodnu saradnju i mobilnost, kao i koordinatora Ljetnje škole Radboud!

POTREBNA DOKUMENTACIJA

1. Plan rada (Mobility Agreement) sa jasno razrađenim planom aktivnosti, potpisanim od strane kandidata i dekana, uz predloženi termin boravka - mora da obuhvata SAMO period mobilnosti ISKLJUČUJUĆI dane putovanja  (obrasci dostupni u prilogu)

2. CV (u Europass formatu) sa listom publikacija

3. Ugovor o radu na UCG preveden na engleski jezik

4. Motivaciono pismo na engleskom jeziku sa prijedlogom sedmice i kurseva (kursevi se biraju u okviru sedmica)

5. Izvještaj o prethodnoj mobilnosti (500 karaktera uz priloženu fotografiju) (ukoliko je kandidat koristio mobilnost)

Neblagovremeno popunjena onlajn prijava, kao i nepotpuna dokumentacija neće biti razmatrane.

VAŽNE NAPOMENE

• Nastavno i/ili naučno osoblje, kao i doktorandi se mogu prijaviti ukoliko su u radnom odnosu sa punim radnim vremenom na Univerzitetu Crne Gore u trenutku prijave i u tokom mobilnosti.
  • Matični fakultet dostavlja Kancelariji za međunaordnu saranju i mobilnost prijave kandidata.
  • Trajanje mobilnosti koje je navedeno u konkursu se ne može skratiti - kasni dolasci i rani odlasci se ne tolerišu.
  • Kandidati su u obavezi da, u svrhu promovisanja Erasmus+ programa, podnesu izvještaj o realizovanoj mobilnosti (500 karaktra uz fotografiju) Kancelariji za međunarodnu saradnju i mobilnost,  u roku od 10 dana nakon povratka sa mobilnosti.
  • Kandidati koji su odabrani biće naknadno obaviješteni o načinu prijave i potrebnim dokumentima.

KORISNE INFORMACIJE

Za pitanja o samoj Ljetnoj školi  obratiti se timu Ljetne škole: radboudsummerschool@ru.nl

Za pitanja o proceduri stipendiranja kontaktirati Erasmus+ koordinatora: erasmus@ru.nl