DAAD - dvije doktorske stipendije

Njemačka akademska razmjena – DAAD nudi studentima dvije doktorske stipendije. Rok za podnošenje prijave je 15. februar 2019.

Agende istraživanja su grupisane u četiri tematske grupe:

1. Obrazovanje, lični razvoj i cjeloživotno učenje
2. Edukaciona i socijalna nejednakost tokom cijelog života
3. Promjene u ljudskom kapitalu, tržištu rada i demografskim strukturama i njihovom uticaju na društvene strukture u modernim društvima
4. Upravljanje, institucionalne promjene i političko ponašanje

Detaljnu listu tema možete pronaći ovdje: www.uni-bamberg.de/bagss/application/topics

Mogu se prijaviti studenti koji su završili master studije iz oblasti sociologije, psihologije, obrazovne nauke, političkih nauka, ekonomije rada i obrazovanja, demografije i statistike.

Od studenata koji ispune uslove za dobijanje stipendije će biti traženo da borave u gradu Bambergu.

Stipendije DAAD-a mjesečno iznose 1,200 EUR, plus osiguranje i ostali dodaci u skladu sa DAAD programom.

Stipendije su dostupne od 1. oktobra 2019. godine.

Za dodatne informacije o Bamberg Graduate School of Social Sciences, procesu prijavljivanja i potrebnim dokumentima, posjetite veb stranicu: www.uni-bamberg.de/bagss/application