Rektorat, 18.04.2019

Dr. Karl A. Lamers Nagrade mira

X

Mirovna fondacija Dr. Karl A. Lamers poziva studente da se prijave za takmičenje čiji je uslov dostavljanje eseja na temu „Kako Alijansa može nastaviti doprinositi miru i slobodi u budućnosti?“.

Učesnici moraju biti građani jedne od država članica NATO-a i imati od 20 do 30 godina.

Samo studenti sa važećom studentskom identifikacijom imaju pravo da učestvuju u ovom takmičenju.

Esej smije imati maksimalno 2.000 riječi, a šalje se na email adresu: Peace@lamers-stiftung.de

Prijave traju do 30. juna 2019. godine.

Eseji moraju biti na engleskom jeziku, a učesnik ne može poslati više od jednog eseja.

Tri dobitnika nagrade Dr. Karl A. Lamers Nagrade mira (1.000 € za prvu nagradu, 600 € za drugu nagradu i 400 € za treću nagradu) će biti imenovani od strane predsjednice PS NATO Madeleine Mun i Prof. h . c. Dr. Karl A. Lamersa na godišnjoj sjednici PS u Londonu.

Mirovna fondacija Dr. Karl A. Lamers, osnovana u decembru 2018. godine, a nastoji da ohrabri mlade ljude da razmisle o velikoj važnosti mira i slobode. Budućnost mira i slobode zahtijeva snažnu posvećenost i angažman mlađe generacije. Ove vrijednosti su odlučno oblikovale život i rad dr. Karla A. Lamersa kao dugogodišnjeg političara.
Od 1998. godine aktivni je član Parlamentarne skupštine NATO-a (NATO PA) i bio je njegov predsjednik od 2010. do 2012. godine

Broj posjeta : 124