Poziv za međunarodnu konferenciju „Socio-kulturna istraživanja Evropske unije: zapadnobalkanske perspektive“

Odjeljenje za etnologiju i antropologiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, u okviru Žan Mone modula „Antropologija Evropske Unije“, poziva sve zainteresovane studente diplomskih, master i doktorskih studija iz zemalja Zapadnog Balkana na međunarodnu studentsku konferenciju „Socio-kulturna istraživanja Evropske unije: zapadnobalkanske perspektive“  namijenjenu studentima svih nivoa studija.

Cilj konferencije je da studentima svih nivoa studija pruži priliku da izlože rezultate svojih dosadašnjih istraživanja koja se iz etnološko-antropološke i srodnih društveno-humanističkih perspektiva direktno ili indirektno tiču Evropske unije. Ovakav susret omogućiće razmjenu znanja i istraživačkih perspektiva i otvoriti prostor za dijalog prije svega u vezi sa kulturnim, socijalnim i političkim aspektima evropske integracije. Konferencija je prilika da se uspostavi ili produbi postojeća saradnja među koleginicama i kolegama u regionu, ali i da se oformi mreža stručnjaka za socio-kulturne aspekte evropeizacije, a koji bi u budućnosti sarađivali u istraživanjima i nastavi,  posebno u sklopu programa podržanih od strane Evropske unije.

Konferencija će se održati 19. juna 2020. godine u sali 108 Filozofskog fakulteta u Beogradu.

Rok za dostavu apstrakata je 1. februar 2020. godine.

Radovi koji budu prihvaćeni i dostavljeni na vrijeme, biće štampani u višejezičnom onlajn zborniku sa recenzijom kod akademskog izdavača.

Jezik konferencije, kao i jezik apstrakta i poglavlja za zbornik su engleski i maternji jezici učesnika/ca.

Uputstva za pisanje i slanje apstrakta

Apstrakt je potrebno poslati na mejl adresu: aeum@f.bg.ac.rs i uključiti sljedeće informacije: ime i prezime, nivo studija i studijsku afilijaciju, naslov rada. Apstrakt ne bi trebalo da bude duži od 250 riječi, i potrebno je da sadrži 5 ključnih riječi.

Trajanje izlaganja rada: 20 minuta

Kotizacija za učešće se ne plaća. Organizatori će obezbijediti osvježenje tokom trajanja konferencije, dok putne troškove i troškove smještaja nismo u prilici da nadoknadimo.

Organizacioni odbor:

prof. dr Ivan Kovačević, Filozofski fakultet, Beograd, Srbija