Poziv za Evropsko studentsko takmičenje na temu solidarnosti u EU

TEPSA (Trans European Policy Studies Association) trenutno organizuje treće izdanje studentskog takmičenja na temu „Solidarnost u EU“, otvoreno za srednjoškolce, studente i studente iz mreže TEPSA i šire.

Ova obuka može studentima pružiti uvid iz prve ruke u funkcionisanje EU.

Zainteresovani studenti treba da prilože kratki esej (za srednjoškolce i studente) ili kratak opis politike (za diplomirane studente) koji se odnosi na temu solidarnosti u EU.

TEPSA će objaviti najbolje radove, a tri pobjednička autora (po jedan u svakoj kategoriji) biće pozvani da besplatno učestvuju na jednom od EU@Work seminara TEPSA koji će se održati u Briselu u junu (EU@Work Seminar za studente MA i diplomirane studenti) i julu 2020. godine (EU@Work Seminar za studente na dodiplomskom studiju), s pokrivenim troškovima putovanja i smještaja.

Rad treba dostaviti najkasnije u petak, 3. aprila 2020. (u ponoć) na pol.vila@tepsa.eu i gil.kaufman@tepsa.eu sa nazivom „Studentski konkurs_LPrezime“ kao i naslovljenim mejlom.

Za bilo kakva pitanja o konkursu pošaljite mejl na pol.vila@tepsa.eu i gil.kaufman@tepsa.eu.