Stipendije za master studije Univerziteta u Klagenfurtu

Univerzitet u Klagenfurtu objavljuje Alps-Adriatic konkurs za stipendiranje studenata koji planiraju da upišu master studije.

Kandidati iz trećih zemalja (zemlje koje nisu članice EU / EEA ili Švajcarska) će morati da dostave dokaz o dodatnim sredstvima austrijskom rezidencijalnom organu prilikom podnošenja zahteva za „dozvolu boravka studenta“.

U slučaju da kandidati nisu dobili Bečelor diplomu u vrijeme podnošenja zahtjeva, dovoljan je transkript zapisa.

Kompletna dokumentacija za prijem mora se dostaviti elektronskim putem na adresu alpenadria.grants@aau.at do 15. septembra 2020. godine.

U prilogu se nalazi flajer sa više informacija o stipendiranim studijskim programima,  proceduri apliciranja i uslovima konkursa.