Poziv aplikantima: Stipendije Vlade Republike Mađarske (Stipendium Hungaricum)

Jedan od najvećih načina za studiranje u Mađarskoj bez troškova je putem stipendijskog programa Stipendium Hungaricum. Kroz ovaj HEC Stipendium Hungaricum program stipendiranja možete studirati bilo koji akademski program na bilo kojem nivou bez plaćanja školarine, bez obzira da li ste mađarski državljanin ili međunarodni student.

Stipendije su dostupne za nastavak dodiplomskog studija (BA / BSc), master (MA / MSc) ili doktorske studije, a uključuju besplatnu školarinu, mjesečnu stipendiju, smještaj u studentskom domu i zdravstveno osiguranje. Predmeti za stipendije variraju od zemlje do zemlje.

Osnovni ciljevi stipendije su promocija kulturnog razumijevanja, ekonomskih i političkih odnosa između Mađarske i drugih zemalja, s osnovnom misijom povećanja broja stranih studenata u Mađarskoj i poticanje mađarskih visokoškolskih institucija da privuku vrhunske strane studente.

Krajnji rok za apliciranje je 16. januar 2021. godine.

Detaljnije informacije o stipendijama i studijskim programima dostupne su u prilogu.