Aktivnosti u okviru Nedjelje dobrodošlice

Tokom Nedjelje dobrodošlice, internacionalni studenti koji će zimski semestar akademske 2022/2023. godine provesti na Univerzitetu Crne Gore, imali su priliku da se upoznaju sa volonterima iz Erasmus studentske mreže Podgorica kroz niz događaja.

Prvi u nizu, Dan dobrodošlice, imao je za cilj susret studenata sa osobljem Kancelarije za međunarodnu saradnju i mobilnost, upoznavanje sa načinom funkcionisanja Univerziteta Crne Gore, kao i obavezama tokom studiranja i boravka u Crnoj Gori. Upoznavanje i druženje studenata sa ESN volonterima nastavilo se i tokom izleta organizovanog u Boki Kotorskoj. Kraj sedmice protekao je u duhu ozeljenjavanja univerzitetskog kampusa u Podgorici, uz promovisanje koncepta očuvanja životne sredine, te je zasađen veći broj sadnica.

Nedjelja dobrodošlice završena je obilaskom glavnog grada i upoznavanjem sa znamenitostima Podgorice i kultnim mjestima gdje se može provoditi slobodno vrijeme.

Ovi događaji obilježili su početak semestra i napravili uvod za mnogobrojne buduće aktivnosti ESN-a Podgorica.