Poziv za učešće na Konferenciji o stavovima mladih o budućnosti Evrope

Karijerni centar Univerziteta Crne Gore poziva sve zainteresovane studente da prisustvuju online konferenciji na kojoj će se raspravljati o budućnosti Evrope iz perspektive mladih ljudi sa podunavskog područja. Konferencija će se održati u organizaciji državnog ministarstva Baden-Vurtenberg sa predstavništvom u Berlinu i njihovih saradnika iz dunavske omladinske mreže, dunavske kancelarije Ulm i fondacije Agapedija.

Konferencija će biti organizovana online od 27. do 29. septembra. Pravo učešća imaju mladi ljudi od 16 do 25 godina koji bi prisustvom na konferenciji imali priliku da se njihov glas čuje i da doprinosu razvoju svijesti o evropskoj budućnosti.

Planirano je da konferencija bude podijeljena na dva dijela. Prvi dio podrazumijeva pomenuta online uključenja sa po 50 učesnika a u drugom dijelu će se o rezultatima diskutovati sa političarima i širom javnošću, 15. oktobra na konferenciji u Berlinu.

Studenti koji su zainteresovani za učešće mogu se prijaviti pristupom na sljedeći link: https://beteiligungsportal.baden-wuerttemberg.de/de/informieren/konferenz-zurzukunft-europas/aktivitaeten-in-bw/youthdanubesalon/