Konkurs za Program stipendije njemačke privrede Zoran Đinđić otvoren do 15. novembra

Da li si spreman/na da iskoristiš ovaj korak koji ti može promijeniti život i radiš praksu u Njemačkoj?

Tokom proteklih 20 godina, Fondacija dr Zoran Đinđić je obezbjedila stručnu praksu za preko 1.000 studenata i mladih diplomaca. Mnogi od njih danas rade u svojim matičnim zemljama gdje doprinose daljem razvoju našeg regiona. Iz Crne Gore, 35 stipendista je učestvovalo u Programu. Danas, većina njih živi i radi u Crnoj Gori. Po povratku, stipendisti postaju dio regionalne alumni mreže gdje imaju mogućnost dodatnog usavršavanja u skladu sa potrebama lokalnog tržišta rada.

Sljedeća generacija stipendista će početi praksu 1. jula 2024.

Konkurs je namijenjen:

• studentima osnovnih studija koji su upisali 5. semestar u trenutku apliciranja
  • studentima master i doktorskih studija
  • kandidatima koji su studije završili nakon 1. januara 2023. godine
  • u trenutku apliciranja, kandidati ne bi trebalo da budu stariji od 28 godina.

Prakse se nude u sljedećim oblastima:

• poslovne administracije, ekonomije i prava;
  • finansija;
  • elektrotehnike;
  • računarstva i poslovne informatike;
  • mašinstva;
  • industrijskog inženjeringa i logistike;
  • tehnologije, prirodnih nauka i nauke o životnoj sredini;
  • građevinarstva i arhitekture;
  • novinarstva;
  • poljoprivrede.

Program stipendija je pokrenut 2004. godine nakon ubistva Premijera dr Zorana Đinđića pod pokroviteljstvom njemačkog Saveznog ministarstva za ekonomsku saradnju i razvoj (BMZ) i kompanija učesnica u Programu, a na inicijativu Odbora njemačke privrede za Istočnu Evropu (OA). Program sprovodi Njemačko društvo za međunarodnu saradnju (GIZ), a implementira Odbor njemačke privrede za Istočnu Evropu, u saradnji sa Fondacijom dr Zoran Đinđić.

Prijave za stipendiju su otvorene 1. oktobra i trajaće do 15. novembra, a svi zainteresovani studenti imaće priliku da prisustvuju prezentaciji programa koja će se održati u četvrtak 26. oktobra u terminu 10.00-11.00h u Svečanoj sali Elektrotehničkog fakulteta.

Detaljnije informacije o programu i prijavi mogu se naći na web adresi : www.stipendienprogramm.org i u brošuri (u prilogu).