Upućen poziv poslodavcima za Summer Job 2024

Upućen poziv poslodavcima za <span class="CyrLatIgnore">Summer Job</span> 2024

Poslodavcima Crne Gore upućen je poziv za 16. Sajam sezonskog zapošljavanja Summer Job 2024 koji će biti svečano otvoren u srijedu 15. marta, u Univerzitetskom sportsko-kulturnom centru UCG, sa početkom u 10 časova, a svoj nastavak će imati i sledećeg dana, 7. marta, u Kotoru, na Fakultetu za turizam i hotelijerstvo UCG, u istom periodu. Poziv je upućen na konferenciji za medije održanoj danas u Rektoratu UCG.

Rukovodilac Centra za razvoj karijere i CŽU UCG Ivica Todorović pozvao je poslodavce da se prijave u što većem broju, preciziraju uslove za naše mlade ljude koji će obavljati sezonske poslove, kao i da osim dostojanstvene zarade, obezbijede i dovoljno dobre uslove smještaja i hrane.

“Želimo ovim putem pozvati i one kojima do sada ti uslovi nisu bili na zadovoljavajućem nivou, da daju napor da te iste poboljšaju. Na taj način ulažemo u budućnost i progres naše turističke privrede i našeg društva. Sada se nalazimo u jednoj paradoksalnoj situaciji, gdje se poslodavci žale da nema domaće radne snage, pa uvoze radnu snagu, sa Filipina na primer, a naši mladi ljudi sezonske poslove obavljaju u Hratskoj, Njemačkoj, Americi itd.”, saopštio je Todorović.

Predsjednik Studentskog parlamenta UCG Andrej Vukčević ukazao je na važnost Sajma kao jedinstvene prilike za umrežavanje renomiranih poslodavaca iz oblasti turizma, ugostiteljstva i hotelijerstva i naših mladih ljudi. On je takođe dodao da poslodavci mogu zadovoljiti veliki dio svojih potreba za zapošljavanjem, dok mladi ljudi mogu zaraditi svoju prvu platu ili uštedjeti za pokrivanje jednog dijela troškova studija, a u svakom slučaju steći nove vještine i životno iskustvo.

“Činjenica da se putem ovog sajma svake godine, a podsjećam da je ovo 16. zaredom, zaposli preko 500 mladih ljudi u dva radna dana, govori sasvim dovoljno u prilog opravdanosti nastavka organizacije istog, kao i potencijala koji se krije iza još veće podrške u realizaciji”, objasnio je Vukčević.

Pomoćnik direktora Zavoda za zapošljavanje Crne Gore mr Aleksandar Rakočević ukazao je na važnost Sajma koji je prema njegovim riječima čini skraćeni put za uspostavljanje saradnje nezaposlenih lica i poslodavaca, te da Zavod tradicionalno i sa zadovoljstvom podržava ovu manifestaciju.

Državni sekretar u Ministarstvu turizma, ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Vuk Žižić pozdravio je organzaciju događaja i izrazio uvjerenje da će isti imati pozitivne efekte za buduće zaposlenike, ali i za poslodavce.

Događaj organizuje Studentski parlament UCG u saradnji sa Kancelarijom za razvoj karijere i cjeloživotno učenje UCG, uz poršku partnera: Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija, Zavoda za zapošljavanje CG, Ministarstva rada i socijalnog staranja,  Ministarstva sporta i mladih, Ministarstvo turizma, ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera, Sekretarijata za lokalnu samoupravu i saradnju sa civilnim društvom Glavnog grada Podgorice, Opštine Kotor, Privredne komore CG i Nacionalne turističke organizacije CG.

Postupak prijave poslodavaca dostupan je OVDJE.