Novi alat za video konferencije na platformi za daljinsko učenje

Centar Informacionog sistema sa zadovoljstvom predstavlja dodatni alat koji nudi platforma za daljinsko učenje Univerziteta Crne Gore (dl.ucg.ac.me) - Image BigBlueButton videokonferencijski sistem.

Image BigBlueButton (BBB) je open source videokonferencijski sistem koji posjeduje sve funkcionalnosti koje se očekuju od videokonferencijskog alata te se godinama koristi kao vodeća zamjena za komercijalna rješenja poput Adobe Connect-a.

Na ovaj način se značajno pojednostavljuje organizacija nastavnih aktivnosti i nastavnici i studenti imaju na raspolaganju virtuelnu učionicu gdje je moguće organizovati sve aktivnosti od održavanja video predavanja, uploada nastavnih materijala, održavanja kolokvijuma i testova, anketa, kao i niza drugih aktivnosti...

Detaljno uputstvo za upotrebu Image BigBlueButton alata.