Dani Kine održani u Budvi

Dani Kine održani su u organizaciji Kineske ambasade, u Budvi, 9. februara 2023. Direktorice Instituta Konfucije na Univerzitetu Crne Gore Milena Lipovina-Božović i Gao Qinglong, zajedno sa profesoricama kineskog jezika sa Instituta, učestvovale su na događaju i pomogle u organizaciji kulturnih aktivnosti.

Pored njegove ekselencije Ambasadora Fan Kun-a, događaju su prisustvovali predstavnici opštine Budva i lokalnog parlamenta, kao i mnogu drugi predstavnici turističkih, obrazovnih i kulturnih institucija u Budvi.

Profesorice Instituta Konfucije, u saradnji sa predstavnicima Ambasade, izložile su različite slike na kojima je prikazana kineska kaligrafija i kultura. Takođe, upriličena je i prezentacije kineskog čaja, a učesnici su imali priliku da uživaju u njegovoj degustaciji.

Događaj je bio izvanredna prilika da se Budvanima predstavi Kina i razgovara o saradnji na svim poljima.

Photo: mediabiro