Posjeta predstavnika Čangša univerziteta za nauku i tehnologiju Univerzitetu Crne Gore

Na Univerzitetu Crne Gore održan je sastanak Borda direktora Instituta Konfucije na UCG koji čine predstavnici Čangša univerziteta za nauku i tehnologiju i predstavnici Univerziteta Crne Gore. Na sastanku se razgovaralo o potencijalima za saradnju u oblasti akademske saradnje kroz unapređenje mobilnosti profesora, istraživača i studenata, kao i o budućim zajedničkim projektima u kojima će Institut Konfucije biti važan medijator i olakšati zajedničku kulturnu i akademsku razmjenu. Sagovornici su se saglasili da Institut Konfucije ima važnu ulogu u promovisanju kineskog jezika i kulture u Crnoj Gori ali i u boljem razumjevanju i razvoju prijateljstva između Crne Gore i Kine.

U Rektoratu su se danas sastali i predstavnici Čangša univerziteta koji dolaze sa Fakulteta za energetiku i saobraćaj sa predstavnicima Građevinskog, Mašinskog i Elektrotehničkog fakulteta sa Univerziteta Crne Gore i razgovarali o potencijalima za dalju saradnju.

Delegacija je posjetila i  prostorije Instituta Konfucije koje se nalaze u zgradi Istorijskog instituta UCG.