Institut Konfucije na Univerzitetu Crne Gore objavio nagradni likovni konkurs

Institut  Konfucije na Univerzitetu Crne Gore i ove godine raspisuje nagradni konkurs  za  najbolje  likovne  radove  za  učenike  osnovnih i srednjih škola, kao i studente univerziteta u Crnoj Gori.

Tema konkursa je „Kina i ja“. Sve što vas asocira na Kinu, njenu istoriju, filozofiju, gastronomiju, umjetnost, može biti vaša tema.

Institut Konfucije je pripremio vrijedne nagrade za najbolje ocijenjenjene radove, a dio radova će biti predstavljen na posebnoj izložbi posvećenoj Kini i kineskoj kulturi.

Radove treba poslati na adresu: Institut Konfucije na UCG, Bulevar Revolucije 5, Podgorica, najkasnije do 6.11.2023.

Na poleđini svakog rada potrebno je čitko napisati ime i prezime autora (latiničnim pismom), kategoriju, razred, školu/fakultet, grad i kontakt telefon.

Za učenike osnovnih i srednjih škola, potrebno je da škola pošalje spisak studenata zajedno sa radovima sa svim potrebnim informacijama.

Cilj ovog konkursa je promocija kineskog jezika i kulture, jačanje veza između Crne Gore i NR Kine, te bliže upoznavanje  sa jednom od najstarijih  civilizacija u istoriji čovječanstva.