Institut Konfucije na Univerzitetu Crne Gore vas poziva se prijavite na takmičenje: Pričam ti priču, za učenike osnovnih i srednjih škola, studente univeziteta u Crnoj Gori, kao i sve ostale zaintresovane učesnike.

Tema: „Kina i ja“ - sve što vas asocira na Kinu, njenu istoriju, filozofiju, tehnologiju, na prijateljstvo dvije zemlje, kao i vaše iskustvo učenja kineskog jezika, života i rada u Kini može biti vaša tema.

Učesnici: polaznici kursa kineskog jezika Instituta Konfucije, kao i ostali ljubitelji kineskog jezika bez starosnih ograničenja.

Učesnik ne smije biti državljanin NR Kine

Učesnik ne smije biti izvorni govornik kineskog jezika

Kategorije:

1. Učenici osnovnih škola
  2. Učesnici srednjih škola
  3. Studenti i ostali zaintresovani učesnici

Takmičenje će biti podijeljeno u dvije klasifikacije:

• Preliminarna i
  • Finalna klasifikacija

Ono što tražimo?

Takmičari treba da naprave video zapis gdje će se u početnom dijelu predstaviti (max 30 sekundi), a nakon toga ispričati priču na temu koju su odabrali na kineskom jeziku. Trajanje video zapisa mora biti do maksimum 3 minuta.

Video zapis mora biti u MP4 formatu sa jasnim zvukom.

Takmičari se mogu prijaviti kod profesora kineskog jezika i njima predati video zapis, ili ga poslati na mail adresu Instituta Konfucije: institut_konfucije@ucg.ac.me najkasnije do 10.12.2023. godine.

Institut Konfucije je pripremio vrijedne nagrade za najbolje učesnike takmičenja.

Nakon odgledanih video zapisa i njihove ocjene, Institut Konfucije će objaviti finaliste.

Finalno takmičenje će biti održano 22.12.2023. godine.

Za sve dodatne informacije možete nas kontaktirati putem maila, ili pozivom na broj 067 166 350.