Delegacija Tsinghua Univerziteta posjetila Univerzitet Crne Gore

U petak 26.01.2024. godine prorektorka za internacionalizaciju na Univerzitetu Crne Gore, prof. dr Sanja Peković i direktorica Instituta Konfucije na UCG, doc. dr Milena Lipovina-Božović ugostile su delegaciju sa Tsinghua Univerziteta iz Kine.

Prorektorka Peković je prisutnima predstavila Univerzitet Crne Gore i upoznala ih sa različitim aktivnostima u oblasti međunarodne saradnje , kao i o mogućnostima koje nude novi programi na engleskom jeziku koji su od nedavno organizovani na UCG.

Direktorica Lipovina-Božović  je govorila o Institutu Konfucije na UCG, njegovoj ulozi u internacionalizaciji Univerziteta, te o mnogobrojnim aktivnostima koje Institut realizuje sa ciljem promocije kineskog jezika i kulture.