Proglašeni pobjednici nagradnog takmičenja Instituta Konfucije u kineskim brzalicama

Finalno takmičenje u kineskim brzalicama održano je u petak, 12.04.2024. godine u prostorijama Instituta Konfucije na Univerzitetu Crne Gore u Podgorici.

Pravo na učešće su ostvarili polaznici kursa kineskog jezika nivoa HSK 1 i HSK 2. Takmičenje je odražno u dvije kategorije, na osnovu nivoa znanja koje studenti/učenici posjeduju.

Na takmičenje u kineskim brzalicama koje održano u Podgorici prijavila su se 23 polaznika kursa kineskog jezika.

U finalu, o najboljima je odlučivao tročlani žiri, koju su činili direktorica Instituta Konfucije prof. Gao Qinglong, profesorica kineskog jezika Li Tianwen i prevodilac u Ambasadi NR Kine Mila Babović

Nakon divnog i zanimljivog predstavljanja naših takmičara, žiri nije imao lak zadatak u ocjenjivanju i odabiru pobjednika. U predivnom i pozitivnom okruženju, žiri je donio jednoglasnu odluku da u svakoj kategoriji nagrade po 2 takmičara za prva tri mjesta.

Institut Konfucije, u saradnji sa Ambasadom NR Kine, obezbijedio je vrijedne nagrade za najbolje: Xiaomi pametne satove, slušalice i pametne table.

Nagrade su, po kategorijama dobili:

I kategorija / HSK 1:

• Lazar Merdović (294 poena) i Zora Jakovljević (290 poena)
  • Maria Katarina Fusco (288,5 poena) i Bogdan Đurković (287 poena)
  • Mari Kazarjan (286 poena) i Anita Kapa (280 poena)

II kategorija / HSK 2:

• Aleksandra Pavićević (293,5 poena) i Teodora Tomović (293,5 poena)
  • Dajana Dušević (293 poena) i Jovana Vojinović (277 poena)
  • Jane Kastrati (275 poena) i Vanja Filipović (272 poena)

Isto takmičenje održano je u Herceg Novom na Fakultetu za menadžment  na kojem je učestvovalo 16 kandidata.

I kategorija / HSK 1:

• Teodora Žukić
  • Lana Rajačić
  • Jovana Samardžić

II kategorija / HSK 2:

• Alexander Zateev
  • Denis Seleznev
  • Ana Marković

Institut Konfucije na Univerzitetu Crne Gore se zahvaljuje takmičarima i njihovim mentorima na učešću. Osjećamo veliku radost da organizacijom ovakvog takmičenja i sličnih događaja podstičemo vašu kreativnost i želju za učenjem kineskog jezika, i izučavanje kineske kulture.

Slike sa događaja možete pogledati i preuzeti na sledećem linku: SLIKE