Prijave za ljetnji kamp u Kini 2024

Institut Konfucije na Univerzitetu Crne Gore i partnerski univerzitet CSUST (Changsha univerzitet za nauku i tehnologiju) pozivaju srednjoškolce, studente i polaznike Instituta Konfucije iz Crne Gore da se prijave za ljetnji kamp u Kini

Uslovi za prijavu su sljedeći:

• prijavljeni kandidat ne smije biti državljanin NR Kine;
  • prijavljeni kandidat ne smije biti izvorni govornik kineskog jezika;
  • uzrast: od 14 do 30 godina;
  • prijavljeni mora biti dobrog psihofizičkog zdravlja;
  • neophodan položen ispit minimum HSK 1
  • da prijavljeni nije boravio u Kini u sklopu Ljetnjeg kampa u poslednje 3 godine

Potrebno je najmanje 10 prijavljenih kandidata kako bi se održao Ljetnji kamp. Grupu će tokom trajanja kampa pratiti profesor sa Instituta Konfucije na Univerzitetu Crne Gore. Broj mesta u Kampu biće ograničen na 20.

Ljetnji kamp traje 14 dana, uključujući put.

Tokom boravka biće održani kursevi kineskog jezika i kineske kulture, kao i drugi kursevi. Preostalo vrijeme boravka biće posvećeno mnogobrojnim kulturnim aktivnostima kao što su posjetama kineskim kulturnoistorijskim znamenitostima.

Datum realizacije ljetnjeg kampa dobićemo naknadno.

Rok za prijavu: 07.05.2024. godine

Troškove boravka u NR Kini (smještaj, hrana, prevoz i grupne aktivnosti) snosi partnerski kineski univerzitet.

Kandidati su u obavezi da sami pokriju troškove povratne avionske karte.

Maloljetna lica moraju imati pismenu saglasnost oba roditelja za putovanje u inostranstvo, ovjerenu kod notara.

Za sve dodatne informacije kontaktirajte Institut Konfucije na UCG (institut_konfucije@ucg.ac.me; 020 615 058 i 067 166 350)