Rektorat, 23.04.2018

Druga nedjelja kineskog filma

Druga nedjelja kineskog filma, u organizaciji Instituta Konfucije na Univerzitetu Crne Gore, održana od 9. do 13. aprila, imala je dobar odziv crnogorske publike.

U Univerzitetskom sportsko-kulturnom centru pet filmova je bilo emitovano: Konfucije, Karate kid, Kralj majmuna: Heroj se vratio, Veliki zid i Ratni vuk 2.

Teme filmova osvjetljavaju kineske kulturne pojave i filmske žanrove koji uključuju kulturu, inspiraciju, ljubav, animaciju, akciju i druge aspekte.  "Konačno poznajem filozofiju Konfucije", kazao je učenik Stefan nakon gledanja Konfucija koji je tražio i kopiju filma da bi  mogao ponovno da ga gleda i razumije sadržaj filma. Karate kid je priča o afroameričkom dječaku iz Detroita koji je došao u Kinu da sa svojom majkom uči kineski kung-fu. Kralj majmuna:heroj se vratio je  kineska popularna animacija, dok je Ratni vuk 2 prikaz kineskih vrijednosti.