Gostovanje na TV 777

Kineska nastavnica Wu Ling sa volonterkom Yang Fangyuan gostovala je na TV 777 i predstavila ulogu i stipendije Instituta Konfucije na Univerzitetu Crne Gore.

Ona je ukazala na misiju Instituta Konfucije i prilike koje se pružaju mladim ljudima kroz učenje jezika i razumijevanje kineske kulture.

Nastavnica Wu je kazala da Institut nastoji da uspostavi most komunikacije između dvije kulture - podučavanjem kineskog jezika i pružanja prilike za razumijevanje kineske kulture.

“Mi širimo kinesku kulturu nudeći kurseve kineskog jezika, razne kulturne aktivnosti, predavanja i takmičenja u poznvaanju kineske kulture i jezika. Osim toga, pružamo i više od 10 vrsta stipendija za razdoblje od 4 mjeseca do 5 godina za lokalne ljude. I učenici srednjih škola i odrasli mogu pronaći odgovarajuće programe stipendiranja kako bi ostvarili svoj san o studiranju u Kini”, kazala je nastavnica Wu.