Rektorat, 17.09.2018

Kineska podrška organizaciji međunarodne konferencije u oblasti turizma i hotelijerstva

Direktorice Instituta Konfucije na Univerzitetu Crne Gore Milena Đukanović i Sandra Luo sastale su se danas sa dekanom Pomorskog fakulteta doc. dr Špirom Ivoševićem.

Povod  sastanka je bila podrška organizaciji međunarodne konferencije „Trendovi u razvoju turizma i hotelijerstva“.

Institut Konfucije će, u okviru budžeta za 2018.godinu, odobrenog od Ministarstva prosvjete Kine, podržati međunarodnu konferenciju koju organizuju  Fakultet za turizam i hotelijerstvo i Pomorski fakultet.

Jedna od glavnih tema ove konferencije je i Silk Maritime Road u okviru  koje će govoriti novoimenovani ambasador Narodne Republike Kine Liu Jin.