Učenici Instituta Konfucije na UCG učestvovali na takmičenju u Kini

Učenici Instituta Konfucije na UCG Anđela Peković i Gleb Baklanov su, u okviru internacionalnog takmičenja poznavanja kineskog jezika “Kineski most”, boravili u Kini, od 22. jula do 23. avgusta.

Anđela Peković je predstavljala Crnu Goru i osvojila nagradu za poznavanje kineskog jezika i melodičnu Gizhen izvedbu. Osvojila je i stipendiju za jedan semestar obuke u sjedištu Instituta Konfucije, u 2020. godini.

Ona je boravila u Kini do 6. avgusta, dok je Gleb Baklanov ostao do 23. avgusta, imajući mogućnost da prisustvuje takmičenju i bliže se upozna sa kineskom kulturom.

Tokom boravka u Kini, Anđela i Gleb su posjetili Kineski zid, Zabranjeni grad, Tjanmen trg, upoznali se se kineskom kulturom i istorijom.

Gleb Balkanov je imao priliku da se upozna sa načinom života kineskih porodica i da učestvuje u večerima povezivanja internacionalnih studenata.

Kineski most je podrška promovisanju kineske kulture u Crnoj Gori i motivisanje Crnogoraca da uče kineski.