Strip „Biografija“ od sada i u Crnoj Gori

Institut Konfucije na Univerzitetu Crne Gore je, od početka ovog semestra, donio studentima nekoliko opsežnih materijala za čitanje kao dodatak nastavnom učenju. Među materijalima je dvojezični strip "Biografija", popularan među osnovcima i srednjoškolcima. Glavni urednik i prevodilac ovog stripa je profesorica Ksin Hongjuan, koja ga je priredila u saradnji sa  grupom autora sa Univerziteta Ningbo.

"Biografija" je osmišljena tako da studentima omogući bolje razumijevanje mudrosti filozofa Vang Iangminga, kao i da sa komičnim ilustracijama poboljša zabavu u učionici.

Pod vođstvom kineskog nastavnika, učenici su pokazali veliko interesovanje za sintaksičke strukture i jezički ritam koji su lakše razumjeli uz pomoć pinina (kineske transkripcije) i znakova.

Objašnjenja i komične ilustracije doprinose da težak materijal filozofskog učenja učine lako prihvatljivim.

Studenti imaju mogućnost da aktivno učestvuju u procesu usvajanja materijala, kao i da postavljaju pitanja i izražavaju svoje mišljenje.