Dan Instituta Konfucije organizovan u Baru

Dan Instituta Konfucije, organizovan od strane Su Feng, učiteljice na Institutu Konfucije na Univerzitetu Crne Gore i njenih kolega, održan je 27. septembra, u srednjoj školi "Niko Rolović" u Baru.

Aktivnost, koja je bila podijeljena u četiri dijela, otvorena je emitovanjem kineskog filma o nacionalnom imidžu, a omogućila je profesorima, učenicima i njihovim roditeljima da na lakši način stvore sliku o kineskoj kulturi.

Prvi dio aktivnosti bio je čas kineskog, u toku kojeg su učenici naučili da kažu nekoliko pozdrava na kineskom jeziku.

Drugi dio je obuhvatio učenje kaligrafije gdje su nastavnici podučavali učenike kako da drže četkicu, pišu znakove, a prisutni su bili zainteresovani da nauče kako da pišu svoje ime.

Treći dio odnosio se na isprobavanje Hanfua, odjeće koja se u Kini nosila u XVII vijeku, koju su studenti naizmjenično isprobavali.

Četvrti dio bio je ispijanje čaja i degustacija mjesečevih kolača. Su Fen je izvela umjetnost ispijanja čaja i publici objasnila kulturu čaja. Degustirao se i mjesečev kolač i kineski čaj.