Institut Konfucije učestvovao na Božićnom bazaru

Institut Konfucije učestvovao je na dobrotvornom Božićnom bazaru, koji se održao 7. decembra i okupio predstavnike ambasada više od 20 zemalja u Crnoj Gori.

Image

Konfucijev institut izložio je na bazaru simbolične predmete kineske kulture i tradicije, između ostalog kinesku kaligrafiju i rezanje papira. Štand  je bio ukrašen kineskim čvorovima, kaligrafskim djelima i velikim crvenim fenjerima.

Image       Image   Image

Na bazaru su veleposlanstva raznih zemalja izložila nacionalne proizvode i donirala sredstva koje će Međunarodni klub žena ove godine uputiti za institutcije: JU Komanski Most iz Podgorica, JPU EKO Bajka iz Pljevalja, NVO Happy Paws iz Podgorice, Centru za obrazovanje i odgoj - Don Boško, Gimnaziji Slobodan Škerović i Osnovnoj školi i dječijem vrtiću Bajo Jojić iz Andrijevice.