Institut Konfucije na Univerzitetu Crne Gore objavio nagradni likovni konkurs

Institut  Konfucije na Univerzitetu Crne Gore raspisuje nagradni konkurs  za  najbolje  likovne  radove  za  učenike  osnovnih i srednjih škola, kao i studente Univerziteta Crne Gore. Tema konkursa je „Kina“. Sve što vas asocira na Kinu, njenu istoriju, filozofiju, gastronomiju, umjetnost, može biti vaša tema.

Najbolje ocijenjeni radovi će biti nagrađeni i predstavljeni na posebnoj izložbi posvećenoj Kini i kineskoj kulturi.

Radove treba poslati na adresu: Institut Konfucije na UCG, Bulevar Revolucije 5, Podgorica, najkasnije do 30.11.2022.

Na poleđini svakog rada potrebno je čitko napisati ime i prezime autora, kategoriju, razred, školu/fakultet, grad i kontakt.

Cilj ovog konkursa je promocija kineskog jezika i kulture, jačanje veza između Crne Gore i NR Kine, te bliže upoznavanje učenika i studenata  sa jednom od najstarijih  civilizacija u istoriji čovječanstva.