Dolazna studentska mobilnost u okviru ERASMUS+ programa

Dragomir Marković, student Agronomskog fakulteta u Čačku Univerziteta u Kragujevcu, provodi zimski semestar akademske 2022/23. godine na Biotehničkom fakultetu kroz program međunarodne kreditne mobilnosti Erasmus+.

"Slušao sam iskustva studenata koji su bili na razmenama u okviru Erasmus+ programa i to me je privuklo da konkurišem. Na našem Univerzitetu je visoka konkurencija za odlazak na mobilnost radi učenja, konkurisao sam na dva fakulteta i dobio Biotehnički fakultet u Podgorici. Kod nas se koriste prilike koje se ukazuju. Programi su veoma slični pa nisam imao puno poteškoća da usaglasim predmete koje slušam i predmete na mom matičnom fakultetu", kazao je Marković.

On preporučuje svim studentima da makar jedan semestar provedu na Erasmusu kako zbog interesantnog iskustva tako i zbog upoznavanja i sticanja novih prijateljstava.