Održan Dan nauke na Biotehničkom fakultetu

Povodom obilježavanja 10. aprila, novoustanovljenog Dana Biotehničkog fakulteta, organizovan je Dan nauke čiji je cilj da se široj akademskoj i naučnoj zajednici, predstavnicima institucija, privrede i studentima prezentuju rezultati naučnoistraživačkog rada u pojedinim oblastima poljoprivrede.

Tim povodom na jutarnjem programu TV Vijesti gostovala je prof. dr Sanja Radonjić.

Link na video zapis gostovanja :   https://www.youtube.com/watch?v=fU1JZosDUjo

Manifestacija Dan nauke na Biotehničkom fakultetu počela je uvodnim obraćanjem dekanke prof. dr Božidarke Marković, zatim pozdravni govor predsjednice Upravnog odbora Univerziteta Crne Gore prof. dr Rajke Glušica i ministarke nauke i tehnološkog razvoja prof. dr Biljane Šćepanović koja je Dan nauke proglasila otvorenim.

Rezultati naučnoistraživačkog rada prezentovani su u dvije sesije sa ukupno 15 tema iz različitih istraživačkih oblasti.

Učešće na ovoj manifestaciji uzeo je veliki broj akademskog osoblja, predstavnika državne administracije i privrede iz različitih sektora poljoprivrede, kao i veliki broj aktivnih studenata.