Dekanka Marković o upisu na Biotehnički fakultet u TV emisiji

Dekanka prof. dr Božidarka Marković, u emisiji Lice Podgorice, za Gradsku televiziju, govorila je o Biotehničkoom fakultetu i upisu.

Ovaj fakultet je  prava adresa za sve one koji se žele baviti poljoprivredom i proizvodnjom hrane, odnosno gajenjem biljaka, životinja i prehrambenim tehnologijama, te žele postati inženjeri, magistri ili doktori poljoprivrednih nauka.

Pored nastavno – obrazovne djelatnosti, Biotehnički fakultet ima veoma dobro razvijenu naučnoistraživačku  i stručno-savjetodavnu djelatnost, sa tradicijom dužom od osam decenija. Stoga je, Biotehnički fakultet decenijama unazad bio, i danas je, okosnica razvoja crnogorske poljoprivrede.

Cjelokupni intervju dekanke prof. dr Božidarke Marković o studijskim programima i upisu na Biotehnički fakultet možete pogledati u videu u prilogu: