Profesorice Filološkog fakulteta na međunarodnoj konferenciji u Sarajevu

Profesorice Filološkog fakulteta prof. dr Jasna Tatar-Anđelić, doc. dr Olivera Vušović, doc. dr Sonja Špadijer i doc. dr Svetlana Kalezić-Radonjić učestovale su na međunarodnoj konferenciji povodom 70. godišnjice izučavanja romanskih kultura, jezika i književnosti na Filozofskom fakultetu u Sarajevu. Osamdesetak učesnika sa univerzitetā u Bosni i Hercegovini, Republici Srpskoj, Hrvatskoj, Alžiru, Albaniji, Srbiji, Crnoj Gori, Španiji, Bugarskoj, Francuskoj,  Italiji, Sloveniji, Makedoniji i Njemačkoj izložilo je svoje radove na razne lingvističke i književne teme. Zbog globalne pandemije skup je održan u online formatu što, ipak, nije uticalo na diskusije u kojima su se razmijenila mišljenja i iskustva učesnika.

Program skupa možete pogledati ovdje.