Održana tribina povodom Svjetskog dana knjige i autorskih prava

U okviru aprilskog repertoara Nikšićke kulturne scene 20. aprila 2022. godine u organizaciji JU Narodna biblioteka „Njegoš“ Nikšić i Filološkog fakulteta Univerziteta Crne Gore, u prostorijama Gradske kuće, održana je tribina pod nazivom „Poetika Viljema Šekspira i Migela de Servantesa“. Na ovaj način obilježen je Svjetski dan knjige i autorskih prava.

Pod mentorstvom profesorice mr Tamare Labudović na tribini su učestvovale studentkinje Studijskog programa za crnogorski jezik i južnoslovenske književnosti. Jovana Stanišić govorila je o životu i djelu Migela de Servantesa,  Dragana Vujadinović izlagala je Šekpirovu poetiku, dok je Dženisa Mujević govorila o autorskim pravima. Magdalena Smolović recitovala je Šekspirove stihove.