Konkurs za upis na I godinu master studija

UPRAVNI ODBOR UNIVERZITETA CRNE GORE

raspisuje

KONKURS

ZA UPIS STUDENATA U PRVU GODINU MASTER AKADEMSKIH I PRIMIJENJENIH STUDIJA UNIVERZITETA CRNE GORE, OBIMA 120 ECTS KREDITA ZA STUDIJSKU 2022/23.

koji se finansiraju iz Budžeta Crne Gore

UNIVERZITETSKA JEDINICA / STUDIJSKI PROGRAM

BROJ STUDENATA

FILOLOŠKI FAKULTET

225

Crnogorski jezik i južnoslovenske književnosti

35
Srpski jezik i južnoslovenske književnosti

35

Engleski jezik i književnost

50

Engleski jezik - prevodilaštvo

30

Ruski jezik i književnost

15

Italijanski jezik i književnost

20

Francuski jezik i književnost

25

Njemački jezik i književnost

15

Ukupan broj mjesta na svakom studijskom programu povećava se za po 1% po principu afirmativne akcije.

Prijava na konkurs se podnosi 29. septembra 2022. godine Studentskoj službi u terminu od 10 do 13 časova.

Potrebna dokumentacija:
- originalna diploma ili uvjerenje o završenim osnovnim studijama,

- kopija biometrijske lične karte, a za strance odgovarajuća lična isprava koja se izdaje u skladu sa posebnim propisom.

Stranac podnosi i dokaz o poznavanju jezika na kome se izvode studije, izuzev u slučaju kada je završio osnovne studije na jednom od jezika koji su u službenoj upotrebi u Crnoj Gori.

Neblagovremena i nepotpuna prijava neće se uzeti u razmatranje.

U prilogu obavještenja možete preuzeti tekst Konkursa za upis na master studije Univerziteta Crne Gore, obavještenje za studente koji se prijavljuju sa ostvarenih 240 ECTS  i raspored polaganja prijemnih ispita.