Produžen rok za upis druge generacije studenata Modula Žan Mone do 7. oktobra 2022.

Filološki fakultet UCG raspisao je poziv za upis DRUGE GENERACIJE studenata na modul:

Multidisciplinarne studije o integracijama i migracijama kroz interkulturalni dijalog – EMIMI,

u okviru projekta Žan Mone i ERASMUS+ programa Evropske unije.

Poziv se raspisuje za studente master, specijalističkih, treće godine osnovnih studija Univerziteta Crne Gore.

Poziv je otvoren i za sve zainteresovane kandidate koji su završili ciklus redovnih studija a žele da ostanu u obrazovnom procesu kroz cjeloživotno učenje. Osim toga, projekat podržava koncept inkluzivnog obrazovanja.

Modul će realizovati odabrani tim profesora sa Filološkog, Filozofskog, Ekonomskog fakulteta i Fakulteta političkih nauka.

Pohađanje EMIMI modula omogućiće studentima sticanje novih znanja i vještina o :

1) evropskom radnom pravu;

2) poreskom i budžetskom pravu EU;

3) ulozi i značaju ključnih institucija EU;

4) istorijskom presjeku migratornih kretanja u Crnoj Gori i interkulturalnom dijalogu;

5) kreiranju, obradi i percepciji javnog mjenja u EU;

6) finansijskom tržištu i ekonomskim migracijama;

7) presjeku ideja i zalaganja za stvaranjem zajedničkog evropskog kulturnog prostora, frankofilskim vezama Francuske i Crne Gore, pozitivnom uticaju crnogorske frankofone dijaspore na proces evropskih integracija u našoj zemlji;

8) značaju lingvističkog i traduktološkog aspekta evropskih integracija;

9) osnovama kritičke analize diskursa i uticaju političkog i medijskog diskursa na kreiranje ideologija.

POTREBNA DOKUMENTACIJA

Rok za podnošenje prijave je 7. oktobar 2022. godine.