Održan seminar za nastavnike stranih jezika

Evropski centar za moderne jezike u Gracu i Filološki fakultet Univerziteta Crne Gore organizovali su seminar pod nazivom “Use of ICT in support of language teaching and learning”. Seminar je održan 14. i 15. oktobra 2022. godine u prostorijama Zavoda za školstvo, a pohađalo ga je 30 nastavnika stranih jezika iz osnovnih, srednjih škola i sa Univerziteta Crne Gore.

Seminar su vodili dr Ursula Stickler i dr Martina Emke sa Otvorenog univerziteta u Velikoj Britaniji, i doc. dr Marija Mijušković sa Filološkog fakulteta Univerziteta Crne Gore. Događaj je bio prilika za razmjenu iskustava i usvajanje digitalnih vještina u nastavi stranih jezika. Takođe se razgovaralo o inteziviranju saradnje Evropskog centra za moderne jezike i Filološkog fakulteta Univerziteta Crne Gore.