Doc. dr Svetlana Kalezić-Radonjić u Poljskoj

Svetlana Kalezić-Radonjić je 23. i 24. februara 2023. godine učestvovala na konferenciji u Vroclavu Slovenstvo u prošlosti i danas: jezik, književnost, kultura izloživši rad na temu Slovenstvo u djelu Ivane Brlić-Mažuranić. Ova impozantna konferencija, u organizaciji Univerziteta u Vroclavu, okupila je blizu sto pedest učesnika iz svih slovenskih zemalja, uključujući i Njemačku, Španiju i Austriju. S obzirom na činjenicu da je konferencija bila organizovana u dvostrukom formatu  (uživo i online), iz Crne Gore je u online formatu učestvovalo osam učesnika (Dušanka Popović, Olga Vojičić-Komatina, Tamara Labudović, Bojan Minić, Bojana Obradović, Ksenija Rakočević, Tamara Simović i  Ilona Simović).

Profesorica Kalezić-Radonjić je nakon toga na Univerzitetu primijenjenih nauka u Nisi, u okviru Erasmus + programa mobilnosti održala seriju predavanja o postmodernizmu i romanima za mlade studentima engleskog jezika (27.02. – 03.03. 2023.). S obzirom na veliko zanimanje za ponuđeni nastavni sadržaj, na sastancima sa kolegama sa anglističke katedre razmatrane su mogućnosti za intenziviranje postojeće saradnje kroz učešće u zajedničkim projektima.

Program konferencije možete pogledati OVDJE.