Profesorice Filološkog fakulteta boravile su na Univerzitetu u Kadizu

Profesorice Filološkog fakulteta, prof. dr Jasmina Tatar Anđelić (SP Francuski jezik i književnost), prof. dr Vanja Vukićević Garić (SP Engleski jezik i književnost) i dr Jovana Đurčević (SP Engleski jezik i književnost), boravile su na Univerzitetu u Kadizu (Španija) od 20. do 24. marta, u okviru Erasmus+ programa obuke za akademsko osoblje. Učestvujući u nizu predavanja i radionica tematski posvećenim internacionalizaciji u oblasti humanističkih nauka, sa posebnim akcentom na filološke studije, koje su uključile i obilazak Instituta za primijenjenu lingvistiku sa najsavremenijom opremom za forenzičku lingvistiku i neurolingvistička mjerenja, one su, takođe, predstavile organizaciju studija na Filološkom fakultetu Univerziteta Crne Gore. Uz to, u okviru posebnog segmenta programa pod nazivom „Jezici svijeta“, dr Jovana Đurčević je održala kratko predavanje o crnogorskom jeziku i socio-lingvističkim specifičnostima naše kulture, što je izazvalo veliko interesovanje kod prisutnih studenata savremenih jezika Univerziteta u Kadizu.

Profesorice Tatar-Anđelić, Vukićević-Garić i Đurčević su se tokom ove mobilnosti susrele sa brojnim kolegama sa evropskih i svjetskih univerziteta koji se bave nastavom i istraživanjem stranih jezika i književnosti, te sa njima razgovarale o mogućnostima razvoja dalje saradnje. Posebno su inspirativni i dragocjeni bili susreti sa studentima, od kojih su mnogi izrazili želju da posjete Crnu Goru i provedu dio svojih studija upravo na Filološkom fakultetu našeg Univerziteta.