Profesori iz Bugarske gostovali na SP Engleski jezik i književnost

Filološki fakultet su, u okviru Erasmus+ programa mobilnosti, prošle sedmice posjetili pripadnici akademskog i administrativnog osoblja sa Jugozapadnog Univerziteta „Neofit Rilski“ iz Bugarske. Profesorice engleskog jezika, anglo-američke književnosti i kulture, kao i prevođenja – prof. dr Dafina Kostadinova, prof. dr Maria Anastasova i prof. dr Ivanka Sakareva su, zajedno sa kolegom Aleksandrom Popkočevim iz Kancelarije za međunarodnu saradnju, održali sastanke sa prodekankom za međunarodnu saradnju Filološkog fakulteta, doc. dr Spomenkom Delibašić, kao i sa predstavnicama nastavnog osoblja Studijskog programa za engleski jezik i književnost (prof. dr Vanjom Vukićević Garić i dr Jovanom Đurčević), u cilju učvršćivanja i promovisanja saradnje između dva odsjeka i dva Fakulteta, kako na planu studentske mobilnosti, tako i na planu budućih gostovanja profesora i potencijalnih zajedničkih projekata.

Gostujući profesori su se, takođe, sreli sa studentima, kojima su predstavili svoj Unverzitet i mnogobrojne mogućnosti razmjene koje nudi Erasmus mreža. Profesorica Maria Anastasova je, uz to, održala i predavanje studentima prve godine, pod naslovom Horror Fiction: Genre Characteristics and Cliches. "The Shining": Stephen King vs. Stanley Kubrick, koje je izazvalo značajno interesovanje i podstaklo živu diskusiju na temu filmskih adaptacija književnih djela.