Gostovanje prof. dr Vojka Gorjanca sa Univerziteta u Ljubljani

Prof. dr Vojko Gorjanc održao je gostujuće predavanje na temu Why is translation increasingly a digital linguistics? Predavanje je dalo pregled najrecentnijih trendova u prevodilačkoj praksi na polju upotrebe digitalnih tehnologija, resursa i alata koji se koriste u prevodilačkoj industriji kao i studija digitalne lingvistike. Aktuelnost teme privukla je veliki broj studenata sa SP za engleski jezik i književnost i SP za italijanski jezik i književnost. Predavanje je održano u okviru predmeta „Jezik, kultura, prevođenje“ koji se izučava na trećoj godini osnovnih studija na SP za engleski jezik i književnost u okviru Modula 2.

Prof. dr Vojko Gorjanc je redovni profesor Odsjeka za prevodilaštvo Filozofskog fakulteta Univerziteta u Ljubljani. U svom naučnoistraživačkom radu bavi se studijama prevođenja, korpusnom lingvistikom, sociolingvistikom i digitalnom humanistikom. Predavač je na brojnim univerzitetima u EU i učesnik u brojnim naučnim projektima kako u Sloveniji tako i šire.