O književnosti na različitim jezicima na tribini Studijskog programa za engleski jezik i književnost

Filološki fakultet Univerziteta Crne Gore u saradnji sa JU Narodna biblioteka "Njegoš" organizovao je javnu tribinu u okviru projekta "O književnosti na različitim jezicima" čiji je cilj promocija vrijednosti vezanih za čitanje i promišljanje na različitim jezicima što uključuje i promociju višejezičnosti među mladima.

Tribina je održana u prostorijama Gradske kuće. Na današnjoj tribini učestvovali su studenti Studijskog programa za engleski jezik i književnost. Željka Lukšić, Bojana Dedović i Ajla Alić govorile su o životu i djelu Ijana Makjuana, Rebeka Mehović i Željka Lukšić izlagale su poetiku Kazua Išigura, a Mina Vulanović, Isidora Merdović, Nina Mihajlović i Aleksandar Bogdanović su govorili o feminizmu u djelima Džejn Ostin. Učesnici su svoja izlaganja potkrijepili odlomcima iz djela navedenih pisaca.