Prof. dr Jasmina Tatar Anđelić na Univerzitetu u Zarlandu

Prof.dr Jasmina Tatar Anđelić je u okviru nastavničke mobilnosti Erasmus+ boravila na Univerzitetu u Zarlandu, na poziv prof.dr Klaudije Polzin-Hauman šefice Katedre za romanistiku i urednice časopisa "Zeitschrift für romanische Philologie" (De Gruyter).  Tokom boravka u Zarbrikenu, prof.Anđelić je učestvovala na seminaru za Master studente o jezičkim politikama i prezentirala jezičku politiku u Crnoj Gori. Održala je predavanja iz oblasti savremenog francuskog jezika i prevođenja na osnovnim studijama, dok je studentima Master nivoa je prezentirala svoju nedavno objavljenu knjigu "Zaher-Mazohove Slovenske žene - prevodi i komentari". Učvrščena je prethodna saradnja na nivou studija romanistike a razgovarano je i o mogućnostima posjete profesora Univerziteta u Zarlandu Filološkom fakultetu u Nikšiću.