Gostovanje profesorica sa Univerziteta u Torinu na Filološkom fakultetu

U okviru projekta Erasmus+ mobilnosti, pokrenutog između  Filološkog fakulteta Univerziteta Crne Gore i Univerziteta u Torinu, koleginice sa Univerziteta u Torinu  prof. dr Ljiljana Banjanin i doc. dr Olja Perišić održale su seriju predavanja na književne i jezičke teme u utorak, 9. maja, i petak, 12. maja 2023. godine.

Profesorica Banjanin govorila je o percepciji Italije u djelima južnoslovenskih posjetilaca i o prevodilačkoj djelatnosti slavistkinje Umberte Grifini, dok je profesorica Perišić objasnila upotrebu jezičkih korpusa u nastavne i prevodilačke svrhe.

Interesovanje za predavanja pokazali su kako studenti tako i profesori Studijskog programa za italijanski jezik i književnost.

Tokom posjete, koleginice iz Torina su se sastale i sa prodekankom za međunarodnu saradnju Filološkog fakulteta doc. dr Spomenkom Delibašić, sa kojom su razgovarale na temu mogućih novih zajedničkih projekata.