Prof. dr Sonja Nenezić na međunarodnoj naučnoj konferenciji u Ohridu

Prof. dr Sonja Nenezić učestvovala je na 22. Međunarodnoj naučnoj konferenciji Komisije za tvorbu riječi Međunarodnog slavističkog komiteta, koja se od 29. maja do 3. juna održala u Ohridu, u organizaciji Univerziteta “Sv. Kiril i Metodij” i Filološkog fakulteta “Blaže Koneski” u Skoplju. Tema konferencije bila je Tendencije u tvorbi glagola u slovenskim jezicima. Kako se najočiglednija današnja tendencija u vezi s glagolima crnogorskog jezika tiče naglog rasta broja anglicizama, kao što su: aplaudovati, bindžovati, editovati, fajlovati, hendlovati, gifovati, kropovati, masterirati itd., profesorica Nenezić je nastupila sa naučnim radom pod nazivom Noviji glagolski anglicizmi na crnogorskom internet domenu, u kojem se bavila njihovim morfološko-tvorbenim uobličenjem.

Komisija za tvorbu riječi Međunarodnog slavističkog komiteta broji 52 člana iz 17 zemalja.   Prof. dr Sonja Nenezić, kao predstavnik Crne Gore, primljena je u Komisiju 2015. godine, na 16. konferenciji održanoj na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Mariboru.