Profesorice Filološkog fakulteta boravile su na Univerzitetu u Rigi

Profesorice Filološkog fakulteta sa SP za Engleski jezik i književnost, dr Gordana Kustudić  i dr Dijana Mirković, boravile su na Univerzitetu u Rigi (Letonija) od 26. do 30. juna, u okviru Erasmus + međunarodne nedjelje obuke osoblja. Učestvujući u nizu predavanja, radionica i diskusija tematski posvećenih implementaciji strategije inkluzije i diverziteta u okviru Erasmus + K171 projekta, sa posebnim akcentom na umrežavanje i razmjenu iskustava između Tehničkog univerziteta u Rigi i univerziteta partnerskih država, one su, takođe, predstavile organizaciju studija na Filološkom fakultetu Univerziteta Crne Gore.
Međunarodna nedjelja obuke je uključila i obilazak pojedinih jedinica Univerziteta u Rigi s ciljem upoznavanja njegove organizacione strukture.
Profesorice Kustudić i Mirković su se tokom ove mobilnosti susrele sa brojnim kolegama sa evropskih i svjetskih univerziteta i sa njima razgovarale o mogućnostima razvoja dalje saradnje."