Doc. dr Svetlana Kalezić-Radonjić na Univerzitetu u Šćećinu

Doc. dr Svetlana Kalezić-Radonjić boravila je na Univerzitetu u Šćećinu u okviru programa Erasmus + nastavne mobilnosti od 29. maja do 2. juna 2023. godine.

Pored susreta sa zvaničnicima Filološkog fakulteta održala je i seriju predavanja o novitetima u slikovnicama za tinejdžere i odrasle, kao i o odlikama bestselera omladinske književnosti. Studenti engleskog jezika i književnosti pokazali su izrazito interesovanje za mogućnosti inoviranja nastavnog procesa korišćenjem primjera iz recentne literature namijenjene mladom uzrastu.

Poseban segment boravka profesorice Kalezić-Radonjić predstavljali su razgovori s Erasmus koordinatorima koji su najavili učestaliju posjetu profesora šćećinskog Univerziteta Filološkom fakultetu u Nikšiću.