Konkurs za upis u prvu godinu master studija - II upisni rok

UPRAVNI ODBOR UNIVERZITETA CRNE GORE

raspisuje

KONKURS

ZA UPIS STUDENATA U PRVU GODINU MASTER AKADEMSKIH I PRIMIJENJENIH STUDIJA UNIVERZITETA CRNE GORE, OBIMA 120 ECTS KREDITA ZA STUDIJSKU 2023/24. GODINU,

II upisni rok

koji se finansiraju iz Budžeta Crne Gore

UNIVERZITETSKA JEDINICA / STUDIJSKI PROGRAM

BROJ STUDENATA

FILOLOŠKI FAKULTET

Crnogorski jezik i južnoslovenske književnosti

26
Srpski jezik i južnoslovenske književnosti

31

Engleski jezik i književnost

25

Engleski jezik - prevodilaštvo

16

Ruski jezik i književnost

14

Italijanski jezik i književnost

15

Francuski jezik i književnost

9

Njemački jezik i književnost

3

Ukupan broj mjesta na svakom studijskom programu povećava se za po 1% po principu afirmativne akcije.

Prijava na konkurs se podnosi 6. oktobra 2023. godine Studentskoj službi u terminu od 10 do 14 časova.

Potrebna dokumentacija:
- originalna diploma ili uvjerenje o završenim osnovnim studijama,

- kopija biometrijske lične karte, a za strance odgovarajuća lična isprava koja se izdaje u skladu sa posebnim propisom.

Stranac podnosi i dokaz o poznavanju jezika na kome se izvode studije, izuzev u slučaju kada je završio osnovne studije na jednom od jezika koji su u službenoj upotrebi u Crnoj Gori.

Neblagovremena i nepotpuna prijava neće se uzeti u razmatranje.

Za upis na budžetske master studijske program, kandidati su dužni da polože prijemni ispit za sve studijske programe master studija, koji će biti organizovani 7. oktobra 2023. godine. Raspored polaganja prijemnog ispita biće istaknut na  internet stranici organizacione jedinice.

U prilogu obavještenja možete preuzeti tekst Konkursa za upis na master studije Univerziteta Crne Gore.