Prezentacija grantova za mobilnost za studente i profesore

Fond za Zapadni Balkan u ponedjeljak, 16. oktobra u 13.00 časova u Svečanoj sali Filološkog i Filozofskog fakulteta organizuje prezentaciju programa grantova MOVE za studente i profesore.

Fond za Zapadni Balkan je međuvladina regionalna organizaciju koju su osnovali ministri vanjskih poslova Zapadnog Balkana sa ciljem da izgradi pomirenje i promoviše regionalnu saradnju kroz podršku projektima i vezama među ljudima.

Program mobilnosti u regionu posvećen je pojedincima i ima za cilj da podrži građane regiona Zapadnog Balkana u sprovođenju aktivnosti mobilnosti kako bi se izgradile mreže za saradnju i profesionalna razmjena.

Fond dodjeljuje grantove za ove aktivnosti. Iskustvo pokazuje da su obrazovni sistemi jako zainteresovani za ove vrste grantova, pa je cilj prezentacije da se omogući veća vidljivost i učešće studenata i profesora u ovoj vrsti programa.

Nakon prezentacije programa, profesori i student moći će da postavljaju pitanja u vezi sa učešćem u ovom programu.