Najava takmičenja mladih recitatora na italijanskom jeziku

U svrhu obilježavanja XXIII Sedmice italijanskog jezika u svijetu, koja u ovogodišnjem izdanju nosi naslov „Italijanski jezik i održivost“ (L’italiano e la sostenibilità), Filološki fakultet će i ove godine (subota, 21. oktobar) biti domaćin Takmičenja mladih recitatora na italijanskom jeziku. Riječ je o manifestaciji koju drugu godinu za redom organizuje Udruženje nastavnika italijanskog jezika u saradnji sa Studijskim programom za italijanski jezik i književnost. Ove godine, podršku manisfestaciji prožio je i Zavod za školstvo Crne Gore. Četrdeset pet učenica i učenika crnogorskih osnovnih i srednjih škola takmičiće se u dvije kategorije u recitaciji poezije italijanskih autora i atorki, na temu i sa motivima prirode i zaštite životne sredine. Organizaciji samog događaja značajno su doprinijele studentkinje Studijskog programa za italijanski jezik, koje će u učestvovati i u revijalnom dijelu programa.